- z próbnikami tkanin firanowych, zasłonowych, roletowych (kilkaset próbników gdzie każdy zawiera do kilkudziesięciu tkanin)

- z przykładowymi próbkami rolet, karniszy, mechanizmów itp.

- z katalogami karniszy, mechanizmów, pasmanterii i innych elementów dekoracyjnych

- z katalogami rozwiązań aranżacyjnych

Montaż karniszy

Karnisze mogą być montowane do wszystkich rodzajów ścian (gips, cegła, beton itp.) za pomocą specjalnej blachy mocującej lub kołka. Osoba mocująca karnisz powinna mieć założone BAWEŁNIANE RĘKAWICZKI, w celu ochrony delikatnej warstwy patyny pokrywającej wyroby starzone (antico), a także powłok ochronnych na pozostałych wykończeniach.

Jako pierwsza do ściany, za pomocą dwóch dołączonych wkrętów, montowana jest blacha mocująca. W blasze tej umieszczone są asymetrycznie cztery otwory - o dwa więcej niż potrzeba po to, aby zawsze móc znaleźć w ścianie najkorzystniejsze miejsce na wywiercenie otworów. W przypadku uchwytów nakładanych (rys. 3, 6) do zamocowanej blachy dokręcany jest trzpień uchwytu, a następnie na nim umieszczana jest rura. Natomiast w przypadku uchwytów przelotowych (rys. 1, 2, 5) najpierw w trzpieniu uchwytu umieszczana jest rura z kółkami, a następnie całość mocowana jest do znajdującej się w ścianie blachy.Przy montażu karnisza do ściany należy zwrócić uwagę na odległość na jaką wystaje parapet lub grzejnik i zastosować odpowiedniej długości uchwyty.

Kółka o odpowiedniej średnicy muszą być nałożone na rurę przed jej zamontowaniem. Żabki i agrafki także sugeruje się nałożyć na kółka przed ich umieszczeniem na karniszu. Jako ostatnie na końcach rur bądź szyn umieszczane są końcówki.

Na każdy 1 mb. rury stosuje się minimum 10 kółek z żabkami bądź agrafkami, a na 1 mb. szyny - minimum 10 ślizgów z agrafkami bądź żabkami. Agrafki nie muszą być ściągane na czas prania, natomiast żabki, kółka i inne elementy metalowe nie powinny mieć żadnego kontaktu z wilgocią.

Montaż karniszy  mini1 Montaż karniszy  mini2 Montaż karniszy  mini3 Montaż karniszy  mini4 Montaż karniszy  mini5 Montaż karniszy  mini6 Montaż karniszy  mini7 Montaż karniszy  mini8 Montaż karniszy  mini9

   Źródło: www.karnisz.plWykonujemy na zamówienie nowoczesne, metalowe karnisze gięte oraz szyny gięte. Oferujemy konsultacje dekoratorskie, indywidualnš obsługę w zakresie dekoracji okien na terenie miejscowoœci: Kraków, Katowice, Zakopane, Tarnów, Bielsko Biała i okolice.