- z próbnikami tkanin firanowych, zasłonowych, roletowych (kilkaset próbników gdzie każdy zawiera do kilkudziesięciu tkanin)

- z przykładowymi próbkami rolet, karniszy, mechanizmów itp.

- z katalogami karniszy, mechanizmów, pasmanterii i innych elementów dekoracyjnych

- z katalogami rozwiązań aranżacyjnych

Rolety rzymskie - najczęściej spotykane modele

Model FT - fiszbiny usztywniające z tyłu rolety.
Model nowoczesnej rolety rzymskiej z tkaniny firankowej lub zasłonowej. Powstaje przez wykonanie tuneli poziomych w rozstawie co 25 do 30 cm, w których ukryte są fiszbiny usztywniające (pręciki). Tunele powstają w wyniku dodatkowego przeszycia na materiale i są z tyłu rolety. Jeżeli tkanina jest wzorzysta, wykonanie tuneli powoduje zaburzenie wzoru. Do tuneli w rozstawie maksymalnie 45 cm przyszyte są małe transparentne kółeczka przez które przepuszczone są - biegnące z mechanizmu - sznurki służące do podciągania rolety.

Model FT - roleta rzymska z prętami tyłu mini1 Model FT - roleta rzymska z prętami tyłu mini2 Model FT - roleta rzymska z prętami tyłu mini3 Model FT - roleta rzymska z prętami tyłu mini4


Model FT-2 - podszewka i fiszbiny usztywniające z tyłu rolety.
Roleta wykonana jak model FT. Dodatkowo posiada podszewkę z cienkiej bawełny lub innego materiału. Kolorystyka podszewki jest dowolna. Wersja ta umożliwia uzyskanie większego zaciemnienia pomieszczenia przy zastosowaniu tego samego materiału.

Model FT-2 - roleta rzymska z podszewką mini1 Model FT-2 - roleta rzymska z podszewką mini2

Model FT Falista (nowość) - fiszbiny usztywniające z tyłu rolety.
Falista roleta rzymska jest nowością w naszej ofercie. Budową zbliżona jest do modelu FT. Poprzez zwiększenie rozstawu tuneli poziomych oraz zastosowanie specjalnej dodatkowej taśmy, uzyskano fałdę falistą w każdym przęśle rolety. Na wykonanie rolety potrzeba około 30% więcej tkaniny w kierunku pionowym niż w modelu FT.

Model FT Falista - roleta rzymska falista mini1 Model FT Falista - roleta rzymska falista mini2 Model FT Falista - roleta rzymska falista mini3

Model FP - fiszbiny usztywniające z przodu rolety.
Model nowoczesnej rolety rzymskiej z tkaniny firankowej lub zasłonowej. Powstaje przez wykonanie tuneli poziomych w rozstawie co 25 do 30 cm, w których ukryte są fiszbiny usztywniające (pręciki). Tunele powstają w wyniku dodatkowego przeszycia na materiale i są z przodu rolety. Z tyłu rolety w miejscu przeszycia tunelu, w rozstawie maksymalnie 45 cm przyszyte są małe transparentne kółeczka. Przez kółeczka przepuszczone są - biegnące z mechanizmu - sznurki służące do podciągania rolety.

Model FP - roleta z prętami z przodu mini1 Model FP - roleta z prętami z przodu mini2

Model TT - taśmy transparentne pionowe.
Ten model rolety możemy wykonać zarówno tkaniny przeznaczonej na firany jak i zasłony. Z tyłu rolety wszyte są pionowo taśmy transparentne w rozstawie maksymalnym 40 cm oraz pierwsza i ostatnia taśma 6 cm od boku rolety. Istnieje możliwość łączenia tkaniny w pionie i ukrycie łączenia pod naszywanymi taśmami. Roleta rzymska tego typu nie posiada poziomych prętów usztywniających co powoduje, że fałdy powstające w wyniku składania rolety są „miękkie” i przybierają łódkowaty kształt.

Model TT - rolety z taśmami transparentnymi mini1 Model TT - rolety z taśmami transparentnymi mini2 Model TT - rolety z taśmami transparentnymi mini3

Model TB - taśmy bawełniane poziome.
Roleta wykonywana z materiału zasłonowego lub grubszego materiału firanowego. Z tyłu rolety wszyta jest poziomo taśma bawełniana wewnątrz której umieszczona jest fiszbina (pręt usztywniający). Wszyta taśma posiada kieszonki przez które przepuszczone są - biegnące z mechanizmu - sznurki służące do podciągania rolety. Jest to model najczęściej stosowany w roletach rzymskich z materiału wzorzystego, ponieważ wykonanie tunelu nie zaburza wzoru na tkaninie jak ma to miejsce w modelach FT oraz FP. Na frontowej stronie rolety widoczne są dwa przeszycia w miejscu każdego tunelu.

Model TB - rolety z taśmami poziomymi mini1 Model TB - rolety z taśmami poziomymi mini2

Model DN - zestaw rolet na dzień i noc (firanowa i zasłonowa).
Nowoczesna osłona okienna składająca się z dwóch rolet. Pierwsza od okna to roleta z materiału firanowego - zastępuje tradycyjną firankę Druga wykonana jest z materiału zasłonowego - zastępuje tradycyjną zasłonę Podstawowe zalety to niewielkie ograniczenie przestrzeni przed oknem (kilka centymetrów), możliwość zatrzymania każdej rolety na dowolnej wysokości. Każda z rolet może być dowolnego typu.

Model DN - rolety rzymskie na dzień i noc mini1 Model DN - rolety rzymskie na dzień i noc mini2 Model DN - rolety rzymskie na dzień i noc mini3


Wykonujemy na zamówienie nowoczesne, metalowe karnisze gięte oraz szyny gięte. Oferujemy konsultacje dekoratorskie, indywidualnš obsługę w zakresie dekoracji okien na terenie miejscowoœci: Kraków, Katowice, Zakopane, Tarnów, Bielsko Biała i okolice.